Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

«Золота підкова Черкащини»: перевірено Discover

10.02.2021
13161

Черкащину можна сміливо назвати душею України, адже саме на території цієї області зосереджена найбільша кількість культурних пам'яток. Не дарма вже не перший рік існує дуже цікавий соціальний проект - тур «Золота підкова Черкащини». Discover Ukraine пропонує ознайомитися з основними пам'ятками туристичного маршруту.

Холодний Яр

Холодний Яр - це урочище на кордоні Чигиринського і Кам'янського районів Черкаської області. Свою назву місцевість отримала завдяки вітрам в тутешніх лісах. У Холодному Яру ще з 1037 року зберігся Мотронинський монастир, де в 1768-му освячували ножі перед повстанням гайдамаків під проводом Максима Залізняка. Обов'язково варто поглянути на величний 1100-річний дуб Залізняка, його висота - аж 30 метрів!

Чигирин

Місто було побудоване навколо Замкової гори, яка отримала свою назву завдяки зведеному на ній замку. За часів Богдана Хмельницького Чигирин був столицею з населенням 50 тис. чоловік. Після окупації Російською імперією місто втратило статус столиці, а після чергової навали турків захисники Чигирина самі знищили замок. У 2004 році була відбудована резиденція Богдана Хмельницького за фрагментами описів. Відвідайте Музей археології - тут близько 600 експонатів (період охоплює кам'яний вік і часи Київської Русі), а також Музей Богдана Хмельницького - тут можна дізнатися багато цікавого про побут козаків і навіть побачити колекцію козацьких люльок.

Суботів

Це село знаходиться біля Чигирина. Саме його, родовий маєток Хмельницького, захопив польський шляхтич Чаплинський, після чого почалася національно-визвольна війна Богдана Хмельницького. Тут збереглася Іллінська церква, побудована Богданом в 1653 році (саме вона зображена на купюрі номіналом в п'ять гривень). Цікаво буде відвідати в Суботові три колодязя, які були вириті за наказом Хмельницького в пам'ять про загиблих в боях козаків.

Мошни

Справжньою родзинкою села є Спасо-Преображенська церква, зведена в 1839 році за проектом італійського архітектора Джорджо Торрічеллі. Дзвіниця церкви досягає 44 метрів, а сам храм поєднує в собі романтичний стиль, неоготику і східні елементи, що вельми не властиві для нашої церковної архітектури. Примітно, що в 1917-20-х рр. комуністи знищили палацово-парковий ансамбль графа Воронцова, який був настільки значним, що за площею затьмарював навіть палац в Алупці.

Канів

Останнім притулком Великого Кобзаря став Канів. Саме тут Тарас Шевченко планував придбати в 1859 році земельну ділянку під будівництво будинку, але був в черговий раз заарештований і більше не зміг сюди приїхати. Але, виконуючи заповіт Тараса, поховали його саме в Каневі, на Чернечій горі (тепер - Тарасова). На горі знаходиться Музей Тараса Шевченка і «Тарасова світлиця» - перший народний музей, розташований в сільській хатинці. Також цікаво буде відвідати Канівський заповідник з великими пляжами. В історичній частині міста побувайте в Успенському соборі 1144 року побудови.

Корсунь-Шевченківський

Корсунь-Шевченківський - місто, що привертає гостей своїм палацово-парковим комплексом, що розташувався на берегах річки Рось. Палац і парк почав створювати в 1782 р. польський князь С. Понятовський, а продовжив - російський граф Лопухін. Основа парку - природний ландшафт, а альтанки й алеї - прикраса і доповнення. Кам'яні берега річки вигідно підкреслюють природну красу паркових пейзажів. Палац побудували в 1789 році. Комплекс також складається з флігеля, воріт, каретної стайні і деяких інших приміщень. Ви можете відвідати картинну галерею, розташовану у флігелі, побувати в Музеї Корсунь-Шевченківської битви, що відкритий в палаці. Також нікого не залишать байдужими кам'яні пляжі і міні-водоспади в околицях парку. Якщо не купання, то фотосесія вам точно забезпечена!

«Батьківщина Тараса Шевченка»

Таку назву має історико-культурний заповідник в Звенигородському районі. Сюди входять села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшана - місця, де пройшли дитинство і юнацтво Кобзаря.

Тальне

У цьому місті знаходиться мисливський палац графів Шувалових, побудований в 1893-1903 рр. На жаль, зараз він виглядає занедбаним. Також в Тальному варто відвідати костел Святої Анни, зведений в 1702 році. Вас обов'язково зацікавить нова визначна пам'ятка - пам'ятник чотирьом гетьманам на центральній площі (Мазепі, Дорошенко, Вишневецькому і Хмельницькому).

Легедзине

Біля села Легедзине археологи знайшли великий трипільський протогород, який старше на 500 років єгипетських пірамід. У селі зробили реконструкцію двох знайдених жител, одне з яких двоповерхове! Щоб привернути увагу громадськості до досліджень, добровольці щорічно проводять фестиваль «Трипільська толока», де можна навчитися ліпити з глини, плести з соломи, пекти хліб. Це яскраве видовище і шанс познайомитися з цікавими людьми, так що не пропустіть його!

Умань

Звичайно, більшість людей асоціюють це місто з парком «Софіївка» - одним з найкрасивіших в Україні. Почав створювати дендропарк в 1796 році польський магнат С. Потоцький для дружини Софії. На площі в 179 га і ставки, і водоспади, і фонтани, і скелі з гротами, і скульптури з альтанками... Що вже говорити про різноманітність рослинності! Своєрідний символ парку - фонтан «Змія», який розташований посеред озера. Також заворожують Партерний амфітеатр і Рожевий павільйон на острові Любові. До речі, крім «Софіївки», в місті багато цікавих місць. Наприклад, корпус університету садівництва, ратуша, костел, а також квартал хасидів. Так що розширюйте горизонти!

Відгуки 1

natalazeliznik64

19.10.2022
Ужасно .... Це прикрасно!!!!

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.