Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Приінгульський регіональний ландшафтний парк

Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» створений 2002 року з метою збереження в природному стані ділянки долини р. Інгул з її типовими та унікальними природними комплексами, фрагментами незайманого степу, гранітними відслоненнями, водотоками, лісовими насадженнями та ін. Площа парку становить понад 3 тис га.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Приінгульський регіональний ландшафтний парк

Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський» створений 2002 року з метою збереження в природному стані ділянки долини р. Інгул з її типовими та унікальними природними комплексами, фрагментами незайманого степу, гранітними відслоненнями, водотоками, лісовими насадженнями та ін. Площа парку становить понад 3 тис га.

Тут гармонійно поєднуються річки Інгул, Березівка, Стовпова, Сагайдак, Софіївське руслове водосховище, виходи Українського кристалічного щита, лісові насадження та байраки.

Софіївське водосховище, навколо якого створено парк, – друге за розмірами в Миколаївській області, а Софіївський гідровузол – єдиний за своїм проектним рішенням. Тут розташований найбільший на Миколаївщині штучний водоспад. Сама водойма має статус гідрологічного заказника під назвою «Софіївське водосховище». А балка неподалік с. Пелагеївка є ботанічним заказником. Саме з неї розпочалося заповідання особливо цінних природних комплексів у Новобужжі та історія створення регіонального ландшафтного парку «Приінгульський».

Територія РЛП «Приінгульський» – це середовище існування багатьох рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, занесених до списків спеціальної охорони. Окрім характерних для південноукраїнської зони степових, лучно-степових, лучних, лісових і наскельних видів на території парку трапляється багато прибузьких і причорноморських ендеміків, таких як тюльпан бузький, гвоздика бузька, карагана скіфська, дрік скіфський, а також реліктових видів. Місця зростання оставника одеського є унікальними.

Понад 20 місцевих видів рослин включено до Червоної книги України. Із рідкісних для Миколаївщини видів тут є півники солелюбні, ломиніс цілолистий, кермек широколистий, деревій тонколистий та ін.

Тваринний світ представлений як рідкісними, так і широко розповсюдженими видами. Загальний обсяг ентомофауни досягає 1800-2010 видів, фон в усі сезони становить 240-320 видів. 5 видів комах занесені до Червоної книги України: поліксена, подалірій, махаон, сколія-гігант, бджола-тесляр. Виявлено 5 видів амфібій, 6 видів рептилій. Полоз жовточеревий та ящірка зелена є українськими «червонокнижниками». Орнітофауна представлена понад 130 видами. Тут мешкає 19 видів ссавців.

Подорожуючи Приінгуллям можна побачити і природні, і історико-культурні та природні об’єкти, наприклад, окрасу краю – Свято-Михайлівський жіночий монастир (більш відома назва – Пелагеївська церква).

Туристичні місця:

Скеля Стовп

Скеля височіє на острові між мальовничими петлями річок. Тут проглядаються контури кількох богатирів, які захищали свій край від набігів завойовників.

Плато «Чортів міст»

Ділянка, утворена вивітреними кристалічними породами, відкриває краєвиди на річки Стовпову, Інгул, Софіївське водосховище.

Урочище «Порожки»

Це – перепад у кристалічній породі, де низпадає річка Сагайдак. А на правому березі розкидані велетенські кам’яні брили.

Скеля Пугач

келя з лівого берега Софіївського водосховища виглядає, як обличчя велета, з правого – знайдемо образ жінки з довгим волоссям.

Рукотворний каньйон

Каньйон, утворений вибухами, – частина Софіївського гідровузла, де тікає з «полону» р. Інгул, серед греблі та скельних порід.

Водоспад

Найбільший штучний водоспад Миколаївщини, де кристалічні брили та магія води зачаровують відвідувачів.

Приінгульська садиба Тропіних

Це – колишній маєток мирового судді Ново-Бузької та Миколаївської волостей Херсонського повіту – одна з найстаріших будівель Новобужжя.

Підвісний міст

Місток на тросах через р. Інгул із пішохідною частиною, укладеною дерев’яними дошками.

Скелі над Інгулом

Низка ділянок парку, де на поверхню виходять кристалічні породи, формуючи мальовничі краєвиди на узбережжі водойм.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Миколаївська область, Миколаївська область

47.734599 | 32.375679

Сайт

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.