Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Свято-Вознесенський собор

Тут зберігається одна з найбільш відомих і шанованих святинь Східної України – чудотворна ікона Піщанської Божої Матері.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Свято-Вознесенський собор

Тут зберігається одна з найбільш відомих і шанованих святинь Східної України – чудотворна ікона Піщанської Божої Матері.

Місто Ізюм – Богом бережена Слобідська земля – ​​здавна відома своїми святими храмами Божими. Один з найвідоміших – Свято-Вознесенський кафедральний собор – побудований і освячений в 1826 році на місці попереднього дерев'яного, який знаходився на лівому березі Сіверського Дінця і внаслідок частих розливів річки почав руйнуватися. Саме в цьому старому храмі в 1754 році з'явилася Білгородському єпископу – святителю Іосафу (Йосипу Горленко) ікона Божої Матері Піщанської, в той час, коли він оглядав свою єпархію. Напередодні він побачив сон, в якому, оглядаючи церкви, в одній з них він побачив на купі сміття ікону Богоматері, що світилася. Голос уві сні сказав, що це джерело благодаті для всієї країни, яке служителі церкви перетворили на сміття. Сон так вразив єпископа, що він уважно оглядав кожну церкву і нарешті знайшов ікону, яку побачив уві сні, у Вознесенській церкові міста Ізюм. Він одразу ж велів перенести ікону в належне місце. Більше трьох днів прожив святитель Іоасаф в Ізюмі, і щодня вранці і ввечері приходив він у Вознесенську церкву і молився перед образом Божої Матері. Звістка про особливу увагу єпископа до ікони швидко поширилася серед жителів Ізюма і до образу стали стікатися паломники.

У 1819 році постарілий дерев'яний храм задумали замінити на кам'яний, і було розпочато будівництво. Всі витрати по будівництву взяв на себе вірянин Андрій Федорович Тимошенко, у якого напередодні померла дружина Катерина. Вона з'явилася йому уві сні і благала зробити все для закінчення робіт з будівництва храму. Однак Тимошенко так і не дожив до закінчення робіт. Храм був освячений 12 червня 1826 року.

У 1792 році Вознесенська церква за клопотанням місцевого населення була перенесена з Замістя в більш високе місце – на Піски, куди і була відправлена ​​ікона, яка приваблювала все більше шанування і благоговіння прихожан і навколишніх жителів.

Надалі і XIX, і XX століття були ознаменовані допомогою і багатьма чудесними зціленнями, що вiдбувалися біля образа Піщанської Божої Матері.

Ось вже понад двісті п'ятдесят років до ікони приходять люди з проханням про зцілення від хвороб. Чудова ікона і сьогодні допомагає людям.

з 1983 по 2008 року Свято-Вознесенський храм був повністю оновлений завдяки старанням пріснопам'ятного митрофорного протоієрея Йосипа Романчака. З 2000 року храм став кафедральним собором.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 1

Харківська область, вул. Московська 30, Ізюм

49.218823 | 37.268414

(05743) 2-22-57 (050) 238-45-45

Сайт

Відгуки 1

Andrey

03.07.2018
Как бы это выразить вежливо! Но нельзя забывать людей, которые строили храм, тем более они известны. Андрей Фёдорович Тимошенков нее заслуживает забвения

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Свято-Преображенський собор

вул. Старопоштова, 12, Ізюм

Природні об'єкти

Гора Крем'янець

м. Ізюм

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.