Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Тараканівський форт

Ця могутня фортифікаційна споруда є однією з найбільш містичних та небезпечних пам’яток України.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Тараканівський форт

Ця могутня фортифікаційна споруда є однією з найбільш містичних та небезпечних пам’яток України.

Сюди не ведуть дороговкази, а на вході вас трохи негостинно зустріне напис «Прохід заборонено». Та не зважаючи на це, форт наче магніт притягує до себе туристів-екстремалів і просто охочих зробити гарне фото на тлі напівзруйнованої споруди.

Із самого початку будівництва Тараканівському форту не таланило. Його звели 1890 року за наказом імператора Олексія ІІІ. Для того часу це була прогресивна інженерна конструкція, у якій був використаний новий матеріал – бетон. Але вже у 1900 році імперська армія залишає форт. В результаті, під час Першої світової війни його без бою зайняли австрійці, а російська артилерія вимушена була штурмувати власний стратегічний об’єкт. Після Другої світової війни тут розміщувалися радянські військові склади. З 90-х років минулого століття ця грандіозна споруда фактично стоїть пусткою.

Місцеві жителі називають форт не інакше, як «Місто привидів». Щороку десяток туристів заявляють, що бачили на території споруди привидів, які слідкували за ними. І це не дивно, зважаючи на оборонне значення форту, і те, що на його території загинуло чимало солдат, яких потім ховали на кладовищах неподалік. Кажуть, їх неупокоєні душі не можуть покинути місце своєї смерті. Сюди навіть приїздили журналісти, щоб дослідити потойбічні явища, але у них відмовила техніка. Може, привиди не хочуть, щоб про них дізналися?

Ще одна місцева легенда пов’язана з випробуванням тут німцями новітньої зброї під час Другої світової війни. Коли гітлерівська армія відступала, вони забетонували декілька тунелів, які й понині лишаються недоступними. Місцеві жителі запевняють, що з підвалів форту і досі лунають вибухи тієї самої зброї.

Всі ці історії додають романтичним руїнам форту ще більш таємничої атмосфери. З кожним роком все більше охочих полоскотати собі нерви відвідують Тараканівський форт. Але вирушаючи у таку екстремальну мандрівку, дотримуйтесь правил безпеки. В першу чергу, не відвідуйте цей об’єкт самостійно. Жителі села Тараканів, яке, до речі, і дало назву форту, залюбки проведуть для вас екскурсію. Так прогулянка тунелями і коридорами споруди буде не лише пізнавальною, але й безпечною. Також обов’язковими є зручний одяг та взуття, потужний ліхтарик (щоб потрапити у форт, доведеться йти довгим темним тунелем) та багато сміливості на випадок зустрічі з привидами.

Детальніше
Сховати

Відгуки 6

dubengrad

25.04.2023
Проводжу екскурсії по форту. 063 848 2886. Віталій.

Ірина М

29.09.2021
Тараканівський форт. Не запланована поїздка, просто повертаючись додому з гостин вирішили відвідати) Сюди потрібно брати фотоапарат і йти на три годинки ( а не на пів, як ми, ми швидше оббігли, аніж обійшли), а ще можна при хорошій погоді організувати пікнік) Крім того, якщо їхати після дощу, то бути готовими обляпатись болотом і намагатись виштовхати автомобіль з багнюки ( нам пощастило, але бачили тих кому не щастило). Що можу сказати- СТРАШНО КРАСИВО... Красиво, бо така оборонна споруда збудована якось так велично, з прикрасами... а страшно, бо зараз це все руйнується... Хотілось би, щоб були інформаційні таблички, типу в якому році збудовано, скільки років будували, для чого був використаний і т.д., а тут тільки прохання не смітити і не лазити, бо можливі завали( хочу повернутись сюди ще раз....
Інформація взята з google.com

Дмитро Кушта

12.07.2021
Тараканівський форт, одним словом це місце заворожує. Здається, що попав в античне місто забуте серед лісів, аж мурашки по тілу. Одразу навіються романтичні думки. Той хто грав комп'ютерну ігру Готік 3 , то Тараканівський форт нагадує місто з ігри Однозначно рекомендую. Тараканівський форт то є гарне місце щоб провести гарно час з друзями та сім'єю та з користю його провести І відкрити для себе щось нове з історії України. Звичайно є один маленький мінус - це отруйні рослини борщовики, але це ну дуже малий мінус, Однозначно плюсів більше. Тому ще раз рекомендую. І дуже сподіваюсь, що колись і тут зроблять реставрацію, бо жалко буде якщо таке історичне місце пропаде.
Інформація взята з google.com

Галина Сможук

18.06.2021
Куди гайнути у вихідний день? Відвідайте Нову Дубенську фортецю - Тараканівський форт. Неймовірне місце, яке нагадує британську колоніальну архітектуру. Прекрасна пам'ятка фортифікаційного мистецтва 19 століття. Велика кількість аркад та декору.... Доля була жорстокою до форту, який подава великі стратегічні надії. Таємничі цитаделі, небезпечні каземати, холодні підземелля - все тут приваблює туристів, але крізь стіни проросли дерева, кладка на 6-ти метрових стінах обсипається. Шкода, що цей комплекс площею 4 га настільки не затребуваний. Це може бути неймовірне місце для туристів. Хто не був тут, однозначно раджу.
Інформація взята з google.com

Н Н

06.06.2021
Якщо ви любите архітектуру, гарну природу, містику, хорор, історію - однозначно вам сюди. Місце не екскурсійне, за вашу безпеку ніхто не подбає. Форт на балансі Міністерства оборони. Після побаченого висновок - приїду ще і порекомендую друзям. В літній час одяг - кросівки, теплі носочки, штани, тепла кофта, беріть ліхтарик обов'язково (не телефон), засіб від комарів, і якщо є каска або шолом на голову. Місце безпечне тільки для відвідування з розумом і обережністю, є небезпека руйнування стін, падіння цегли, можна впасти в таємні ходи, колодязі, підсковзнутися, довкола місця росте небачена кількість борщівкика, дуже токсичний та отруйний, миттєві опіки при контакті з шкірою. Довкола краса неймовірна, після відвідування більше питань ніж відповідей.
Інформація взята з google.com

Наталья Дзюба

26.04.2018
Вход нашли не сразу. Сначала нужно пройти по широкому рву, обложенному с двух сторон 6-ти метровыми кирпичными стенами, а потом пройти по длинному неосвещенному тоннелю. Только потом окажешься внутри форта. Весь внутренний вал - это казематы без освещения и без внутреннего двора. Посреди форта расположено 2-х этажное здание центрального корпуса. Очень зрелищно! Поскольку Таракановский форт сильно разрушается, обязательно возьмите с собой удобную обувь и хороший яркий фонарик. Интереснее будет с местным гидом.

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Спасо-Преображенська церква

вул. І. Франка, 21б,м. Дубно

Пам'ятки будівництва і архітектури

Луцька брама

вул. Д. Галицького, 32, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Кафедральний собор святого пророка Іллі

вул. Данила Галицького, 13, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Велика синагога (м. Дубно)

вул. Кирила і Мефодія, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Церква святого Миколая, Дубно

вул. Данила Галицького, 28, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Римо-Католицький костел святого Яна Непомуки

вулиця Князя Острозького, 18, м.Дубно

Фортеці, замки, палаци

Дубенський замок

вул. Замкова, 7, Дубно

Пам'ятки будівництва і архітектури

Козацький редут

Семидуби, Дубенський район

Церкви, костели, монастирі

Свято-Варваринський жіночий монастир

вул. Тараса Шевченка, 54, Дубно

Фортеці, замки, палаци

Палац Ходкевичів

вул. Івана Франка 1Б, Млинів

Церкви, костели, монастирі

Джерело Св. Анни

вул. Лесі Українки, Онишківці

Де поїсти?

М'ясний ресторан

Terrace Grill

вул. Замкова 7а, м.Дубно

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.