Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Кінбурнська коса

Заповідний півострів розташований між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. Загальна площа парку становить 35223,15 гектарів.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Кінбурнська коса

Заповідний півострів розташований між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. Загальна площа парку становить 35223,15 гектарів.

Неповторність цієї території обумовлена значною кількістю ендемічних видів флори і фауни. Косу часто називають зеленою аптекою просто неба. Тут росте близько 600 видів вищих судинних рослин, понад 30 з яких занесені в різні природоохоронні списки.

Тільки на Кінбурнському півострові можна побачити унікальне поле диких орхідей (зозулинців) – одне з найбільших місцезростань диких орхідей в Україні та у Європі. «Орхідне поле», площа якого перевищує 60 га, розташоване біля морських пляжів в околицях с. Покровка і пов’язане з рослинними комплексами засолених лук. Поле охороняється Червоною книгою України. Це приморська рівнина, рясно встелена 6 видами зозулинців. На 1 кв. м росте від 30 до 100 орхідей.

Фауна налічує близько 5 тисяч видів тварин. Цікавими для науковців і відвідувачів коси є такі рідкісні види як сліпак піщаний, ємуранчик фальцфейна, полоз сарматський, гадюка степова. Серед морських хвиль часто можна побачити дельфінів. Кінбурнська коса – це земля пташиного царства

Через півострів щороку мігрують кілька мільйонів птахів. Особливо важливу роль водно-болотяні ділянки коси відіграють у збереженні коловодних птахів. Тут гніздяться: орлан-білохвіст, гага (пухівка), нерозень, кулики – довгоніг, чоботар, кулик-сорока, сиворакша, чаплі та інші. Улітку спостерігаються скупчення пелікана рожевого, взимку орланів-білохвостів.

На Кінбурні налічується понад 300 озер із прісною і солоною водою. Кілька озер мають цілющі грязі, а також є родовища блакитної глини. Більшість озер берегової зони моря і Ягорлицької затоки мають вихід до моря, що регулює їхній водообмін. Ці водойми неглибокі, добре прогріваються, з чистою морською водою. Їхня глибина не перевищує 1,5 м. Періодично протоки до моря заносяться піском і зоостерою. Деякі закриті солоні озера можуть слугувати джерелом добування лікувальної морської «рапи» і сапропелевого багна. У спеку вода випаровується, утворюючи шар солі. Іноді тут залягають цілющі грязі. Є також озера з прісною водою, живлення яких відбувається за рахунок атмосферних опадів або ґрунтових вод. Вони часто пересихають і відомі як «солодкі саги».

Разом із природною унікальністю Кінбурнська коса – це найвідоміше місце козацької військової слави.

На території національного парку є залишки поселень епохи пізньої бронзи та античної доби. Більшість території півострова належала до Прогноївської паланки Запорозької республіки. Біля озер пролягав знаменитий козацький волок, яким низове товариство обходило турецькі фортеці Кінбурн та Очаків. Поряд із волоком – Кінбурнські солеродні озера, саме звідси човнами розходилася сіль усією Україною та багатьма країнами Європи. Залишки Кінбурнської фортеці – свідок подвигів чорноморського козацтва.

На території національного парку на відвідувачів чекають різні види активного відпочинку: автомобільні екскурсії маркованими туристичними маршрутами, катання на конях (на території Центру реабілітації диких тварин), відвідування лікувальних грязьових озер, літній пляжний туризм, досить популярним серед відвідувачів стає спостереження за птахами та фото-туризм.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Миколаївська область, Миколаївська область

46.563385 | 31.521678

Локація на Google

Відгуки 4

Marian Tokai

13.08.2021
Ціни не радують.
Інформація взята з google.com

Іван Дружинін

27.07.2021
Дуже круто!! Водичка чиста та прозора. Жили в палатках. Схід та захід сонця просто неймовірні!!! Обов'язково повернемось ще!! 11.07.2021 ДУЖЕ БАГАТО КОМАРІВ!!!!!!
Інформація взята з google.com

Богдан Ротенберген

10.07.2021
Добре місця з добрими людьми @)
Інформація взята з google.com

marianna vynar

26.05.2021
Це неймовірне місце сили і краси. Хотілось би, щоб люди не залишали там своє сміття.(((
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Фортеця Кінбурн

Покровське

Природні об'єкти

Острів Первомайський

Очаківський район

Церкви, костели, монастирі

Свято-Миколаївський собор в Очакові

вулиця Нікольська, 75, Очаків

Курортні території

Очаків

Очаків

Природні об'єкти

Острів Березань

Миколаївська область

Курортні території

Рибаківка

село Рибаківка

Природні об'єкти

Національний природний парк «Білобережжя Святослава»

Покровське, Миколаїв

Пам'ятки будівництва і архітектури

Винний завод «Коблево»

проспект Леніна, Коблеве

Де зупинитись?

Кемпінги

Кемпінг Кінбурнська стрілка

Кінбурнська коса (район причалу "Нібулон"), Очаків

Кемпінги

Наметовий табір "Гармонія" на Кінбурнській косі

Покровське, Кінбурнська коса

Кемпінги

Наметове містечко - кемпінг "Сосновий бір"

3км. від с. Покровка., Кінбурнська коса, Україна.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.