Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Замок Паланок

Назва «Паланок» походить від слова «паланка», тобто дубовий пасок, що служив одним із систем захисту міста.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Замок Паланок

Назва «Паланок» походить від слова «паланка», тобто дубовий пасок, що служив одним із систем захисту міста.

Впродовж довгих років історики так і не змогли визначити, хто та коли побудував замок Паланок, тому нам залишається тільки здогадуватись щодо його походження.

Складається замок з трьох частин на трьох терасах – Верхнього замку XIV-XVI ст., Середнього замку XVII ст. і Нижнього замку XVII ст. Замковий комплекс оточений кам'яними стінами і сухим ровом з дерев'яним мостом через нього.

Згідно з історією, впродовж другої половини II тисячоліття він пережив масштабну облогу, підтвердив статус найміцнішої фортеці та був в’язницею. Перебуваючи у власності не одного князя та врешті ставши об'єктом захисту від нападників, до наших днів замок Паланок зберігся тільки частково.

Багато років тому кам'яне родове гніздо трансільванських князів Ракоці було відреставровано, а у його стінах створено історичний музей. Величезна площа музею дозволяє розмістити безліч цікавих історичних пам’яток, а гості, що потрапляють сюди, отримують незабутні враження від побаченого.

Замок розташований на горі вулканічного походження, що має висоту біля 70 метрів. Незалежно від пори року та погоди вид з оглядового майданчика буде захоплюючим та неперевершеним.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Закарпатська область, пров. Куруців, 5, Мукачево

48.431385 | 22.687510

вт-нд 9.00-18.00, вихідний - пн

03131 44053

Сайт

Локація на Google

Відгуки 5

Elena Shulga

22.09.2021
Була тут вперше. Замок знаходиться майже за чертою міста, з центра йти близько 50 хвилин по прямій дорозі. Замок великий стоїть на вершині гори. Паркування зроблено прямо поруч з замком, хоча я за те, щоб паркування було у підніжжя, для запобігання руйнації. Дорослий квіток 100 гривень. Велика територія. Багато було кімнат з єкспозиціями, але зачинених. Що не сподобалось однозначно - туалет. Один на всю територію, ще й з обшарпаними дверима (але може то для антуража). Якщо буде група туристів, то доведеться довго гуляти та чекати черги. За оформленням сподобалась Меморіальна кімната володаря князя Корятовича, мабуть тому, що займався нею консул Литовської республіки. Виглядає сучасно. В інших кімнатах дуже багато текстової інформації, може стати нудно. З оглядових майданчиків відкривається панорама на місто Мукачево. Місце однознано варте уваги як історична пам'ятка.
Інформація взята з google.com

Мандрівник

10.09.2021
По замку можна гуляти цілий день! Не пошкодуйте грошей і заплатіть за екскурсію де розкажуть про таємниці та легенди замку. Сам замок ніколи не був захоплений, але його таки валили. Наприклад, Ілона Зріні побудувала 7 веж, і з них вціліли три. Сам замок ділять на три двори - верхній, нижній, середній. У замку є кілька музеїв - Картинна галерея, музей старожитностей, церковний міні-музей, кімната тортур, частини королівських покоїв родини Ракоці. Скоро відкриють на вході (ближче до нього) кімнату про пам'ять бійців АТО. Можна виходити на чудові панорами на площі, де є пам'ятник птаху, Східний бастіон, Королівський бастіон, де є пам'ятний Френцу 2 Ракоці та Ілоні Зріні. Можна заходити в рів і в "Тунель Смерті". Про цей замок можна розказувати цілий день, але я розповів лише 1\6 того, що є у замку. Одним словом, РЕКОМЕНДУЮ УСІМ!
Інформація взята з google.com

Петро Гуц

27.08.2021
Це зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, який поєднує різні стилі. Замок займає площу 14000 кв.метрів на горі вулканічного походження висотою 68 м.Перші згадки про замок з'явились в ХІ ст.У дворі замку находиться колодязь глибиною 85 м, вирубаний у вулканічній породі.Сам замок розміщений на 3-х терасах і переходи з тераси на терасу ніби переносять сучасних мандрівників у глибину віків. Дуже цікаво побродити самому і все роздивитись після змістовної розповіді екскурсовода. Рекомендую. До речі, в підвалі замку туристи можуть скуштувати смачні страви угорської кухні та пригоститись домашньою паленкою, градусів так 50-60° та сухими винами.
Інформація взята з google.com

Сніжана Бабич

08.08.2021
Дуже крутий замок: один з набільших і найцікавіших з тих, що ми бачили❤! Має красивий вигляд зовні, є багато залів та місць, куди турист може пройти! РАДЖУ їхати сюди БЕЗ екскурсії а самостійно БО екскурсовод дає 30-40хв на самостійний огляд і повернення до автобусу, а то і менше. Ми не встигли обійти всі зали, подивитись картини і зробити фото скрізь, де хотілось, а мусили поспішати. ТУМУ ЩОБ НАСОЛОДИТИСЬ ДАВНЬОЮ ЕПОХОЮ В ЗАМКУ потрібно їхати своїми силами на цілий день. А ще ????під замковою горою дідок продає смачне вино????????????.
Інформація взята з google.com

Леся Артюх

13.05.2021
Замки з їх віковими історіями, то завжди цікаво...Історія цього незвичайна... Легенда розповідає про появу колодязя: коли в ньому виникла потреба, то князь наказав копати криницю. Хоч як довго її рили, все ніяк не могли дістатися до води. Щодня чуючи один і той же вислів: «Пресвітлий княже, води немає». Коріятович усе більше не вірив, що можна буде викопати колодязь. Аж якось одного дня до князя прийшов чорт і запропонував угоду: мішок золота в обмін за заповнення криниці водою. Але виявилося, що грошей у казні немає, тож князь не може заплатити нечистому. Князь пропонував душу, але той відмовився, вимагаючи грошей. Один з вірних лицарів Коріятовича, підслухавши розмову князя з чортом, запропонував йому обдурити того: «Федоре, мішок золота необов'язково має бути великий: маленький — теж мішок». Вкинувши у мішок дві останні золоті монети, його віддали чорту, а той, страшенно обурившись, заявив: «Все одно води не питимете», і з цими словами стрибнув у колодязь. З того часу з глибин колодязя кожного вечора чути, як на дні виє чорт через те, що його обдурили.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Мукачеві

вулиця Федорова, 4, Мукачево

Фортеці, замки, палаци

Мукачівська ратуша

вулиця Духновича, 2, Мукачево

Церкви, костели, монастирі

Костел Святого Мартина

вулиця Миру, 2, Мукачево

Природні об'єкти

Парк Перемоги в Мукачево

вул. Садова, Мукачево

Фортеці, замки, палаци

Чинадіївський замок

вул. Волошина, 53Б, Чинадійово

Фортеці, замки, палаци

Палац Шенборнів

селище Чинадієво

Пам'ятки будівництва і архітектури

Середнянські винні підвали

вул. Шевченко, 6, смт Середнє

Курортні території

Термальні води «Косино»

Урочище Косонь 1, Закарпатська обл.

Курортні території

Оздоровчий комплекс “Жайворонок”

м. Берегово, вул. Шевченка, 112

Курортні території

Курорт «Воєводино»

с. Тур'я Пасіка, Перечинський р-н

Природні об'єкти

Воеводино курорт

Курорт «Воеводино», Тур'я Пасіка, Закарпатська область, Україна, 89223

Курортні території

Готельно-ресторанний комплекс «Золота Гора»

Ужгородский р-н, село Барвінок, урочище «Золота гора»

Де зупинитись?

Санаторії

Санаторно-курортний комплекс «Термал Стар»

село Нижнє Солотвино, 226, урочище Деренівка

Санаторії

Санаторний комплекс «Деренівська купіль»

150-К, Нижнє Солотвино

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.