Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
1
2
3
4
Insta place

Ужгородський замок

Тисячолітня історія замку могла б лягти в основу пригодницького серіалу, не менш захопливого, ніж «Гра Престолів».
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Ужгородський замок

Тисячолітня історія замку могла б лягти в основу пригодницького серіалу, не менш захопливого, ніж «Гра Престолів».

Це місце бачило численні битви, війни і революції, тут підписували доленосні угоди, у ньому вели переговори монарші особи. Як годиться, є в Ужгородського замку і своя легенда про нещасне кохання і дівчину-привида, що й досі блукає його коридорами.

Зовні замок не схожий на готичний Хогвартс (має лише два поверхи), однак зберігає він не менше таємниць. За кам’яними стінами, що подекуди завтовшки сягають п’яти метрів, приховані 40 приміщень, зокрема, «лицарська зала», де проводили урочисті прийоми. Особливої уваги заслуговує каплиця, стеля якої була розписана ще у 1857 році. Багато таємниць замку заховано під землею, у підвалах-казематах. Частина з них використовувалась як складські приміщення, інші ж – в якості в’язниці з камерами для катувань. Туристів також приваблюють скульптури на території замку, зокрема, копія відомої роботи античного майстра Лісиппа «Відпочиваючий Гермес».

Нині у приміщенні замку знаходиться краєзнавчий музей. Загалом в ньому представлено понад 115 тис. експонатів, щоправда, більшість експозицій не мають жодного відношення до історії замку: колекції монет, вишиванок, народних інструментів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 3

Закарпатська область, вул. Капітульна, 33, Ужгород

48.621337 | 22.305882

10.00-17.00, пн – вихідний

(03126) 14432

Сайт

Локація на Google

Відгуки 3

Степан

09.09.2021
Замок, особливо його руїни, завжди спонукають до занурення у його епоху. Поруч із замком - музей під відкритим небом. Тут варто бути в будь-яку пору року Особливо коли з вами безкоштовний але зроблений з любов'ю аудіогід на вашому смартфоні https://bit.ly/audioGid-001

Петро Гуц

28.08.2021
На противагу мукачівському замку, що є фортифікаційною спорудою, ужгородський можна віднести до зразка палацової архітектури.В цьому постарались його володарі граф Міклош Берчені та його дружина Крістіна Чакі, які перетворили його з звичайного укріплення в помпезний графський палац, де постійно проводились великосвітські прийоми, трапези і бали.А в рицарському залі в липні 1707р.відбувались дипломатичні переговори між дипломатами російського царя Петра І і князя Ференца ІІ Ракоці.Дуже цікава експозиція в залі , присвяченому промислам австрійського графа Шенборна, де представлено зразки меблевого та ливарного мистецтва. Геракл при вході на територію, теж з ливарного заводу Шенборна. Дуже гарно проводить екскурсію екскурсовод Вікторія, з захопленням розповідаючи про ту чи іншу подію.
Інформація взята з google.com

Tetyana Romanovska

12.08.2021
Перші згадки про Ужгородський замок з'явилися ще у ІХ столітті. Тоді він був ще дерев'яний. Пізніше був реконструйований за проектом італійських інженерів у ХVІ: стіни укріпили, збудували бастіон. Замок був майже неприступний. У ХVІІІ Міклош Берчені та Крістіна Чакі проводили в Ужгородському замку урочисті прийоми сановитих гостей. У внутрішньому дворику замку їм встановлено бюсти. У ХІІІ столітті була збудована замкова церква Святого Юрія. Підмурки зруйнованого храму були відкриті під час археологічних розкопок. На подвір'ї замку є скульптури бронзового птаха турула, Геркулеса та Гермеса. Тепер в Ужгородському замку розташований краєзнавчий музей. Фонди музею вражають: багато флори і фауни представлено в експозиції. Також є виставки фотографій з етнографічних експедицій, музичні інструменти, литво, стародруки, кава, весільні вбрання, писанки тощо. Найдорожчі експонати - це зброя, інкрустована дорогоцінними каменями. Збереглися побутові речі колишньої семінарії. Музей був нещодавно відреставрований. Шкода, що розпис на стелях та стінах був просто зафарбований із залишками колишнього розпису. Вхідні квитки: дорослі 75 грн, студенти 50 грн, учні 30 грн.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Василіанський монастир

вул. Волошина, 54, м. Ужгород

Церкви, костели, монастирі

Ужгородський греко-католицький кафедральний собор

Площа А. Бачинського, 1, Ужгород

Пам'ятки будівництва і архітектури

Закарпатська обласна філармонія

пл. Театральна 10, Ужгород

Пам'ятки будівництва і архітектури

Ужгородський некрополь (Кальварія)

вул. Тиха, 16, Ужгород

Природні об'єкти

Липова (сакурова) алея

пл. Пушкіна, Ужгород

Курортні території

Готельно-ресторанний комплекс «Золота Гора»

Ужгородский р-н, село Барвінок, урочище «Золота гора»

Фортеці, замки, палаци

Невицький замок

с. Невицьке

Пам'ятки будівництва і архітектури

Середнянські винні підвали

вул. Шевченко, 6, смт Середнє

Курортні території

Курорт «Воєводино»

с. Тур'я Пасіка, Перечинський р-н

Природні об'єкти

Воеводино курорт

Курорт «Воеводино», Тур'я Пасіка, Закарпатська область, Україна, 89223

Де зупинитись?

Санаторії

Санаторний комплекс «Деренівська купіль»

150-К, Нижнє Солотвино

Санаторії

Санаторно-курортний комплекс «Термал Стар»

село Нижнє Солотвино, 226, урочище Деренівка

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.